Yatsushiro Japan
Reisprogramma Yatsushiro IML-wandeling
WANDELREIS JAPAN – YATSUSHIRO & MEER
Japan… een land waar traditie en natuur hand in hand gaan. Waar je de ene dag wandelt door rustige rijstvelden en warme dorpjes, en de volgende dag tussen tempels, bergen en bruisende steden staat.
Tijdens deze bijzondere wandelreis nemen we je mee naar het hart van Japan. We starten op het eiland Kyushu, waar we deelnemen aan de beroemde driedaagse wandeltocht van Yatsushiro. Drie dagen genieten van prachtige routes, lokale gastvrijheid en een sfeer die je alleen in Japan ervaart.
Daarna reizen we verder door het land en ontdek je de vele gezichten van Japan. Van het indrukwekkende Hiroshima en het sfeervolle eiland Miyajima tot de traditionele geishawijk in Kyoto. We wandelen langs tempels, door bossen en over paden met uitzicht op het Biwameer en – als het weer meezit – de iconische Mount Fuji.
En wat deze reis zo mooi maakt: het tempo. Rustig genieten, samen wandelen, af en toe een terrasje of een warm bad in een onsen. Precies zoals je het wilt na een mooie wandeldag.
Een reis vol afwisseling, cultuur en natuur.
Maar vooral… een reis die je bijblijft.
Ga je mee?
Woensdag 3 maart 2027
Vlucht Amsterdam – Kumamoto
Vertrek in het middaguur
Donderdag 4 maart 2027
Kumamoto
- Aankomst in Fukuoka en transfer naar het hotel Kumamoto
- Overnachting in Kumamoto of Yatsushiro
5 t/m 7 maart 2027
32e Driedaagse Yatsushiro de Kyushu International Three Day March
Hiervoor moeten we elker dag met de trein naar Yatsushiro waar we een aantal fietsen zullen huren, zodat we fietsen naar de start kunnen, deze ligt ongeveer op 1,6 km van het station.
Vrijdag 5 maart 2027
Wandelend door een voorjaarsbos en het nostalgische warmwaterstadje Hinagu, ontmoet je een prachtig panoramisch uitzicht en een van de drie snelste rivieren in Japan (40km). Bovendien kun je genieten van nationale
landschappelijke schoonheid, landaanwinning, epische rijstvelden (20 km), en genieten van enkele historische romantiek en uitgestrekte natuur op de oudste verborgen schilderachtige plek in Kyushu, Gokanosho
Zaterdag 6 maart 2027
2e wandeldag Yutsushiro - Welcome Party
Kent u rush grass? Rush grass wordt gebruikt voor het maken van Japanse grasmatten. En Yatsushiro is de beste producent van rushgras in Japan (20 km). Yatsushiro is ook trots op de grootste citrus, Banpeiyu, in de wereld (10 km). Voorbij een productencentrum, perenveld, stenen brug en Tategami kloof (30 km), veel plezier met Japanse tradities die al vele jaren worden doorgegeven! En je ruikt Banpeiyu-bloemen.
Om 17.00 uur Welcome party Plaats: start/finish terrein
Zondag 7 maart 2027
3e Wandeldag Yutsushiro
We wandelen ontspannen langs de wilde vijgenbomen naar de Yatsushiro Zee (20 km). En verder naar een park op een kleine heuvel waar je een spectaculair uitzicht op Yatsushiro hebt. We zien de ruïne van het Yatsushiro-kasteel (30 km). Je kunt lokale gastvrijheid ervaren in een winkelgebied, rijstvelden verkennen en een rustig stedelijk gebiedvan Yatsushiro op deze banen.
Maandag 8 maart 2027
Kumamoto Castle
Bezoek aan Kumamoto Castle, een van de mooiste kastelen van Japan. Wandeling door het kasteelpark en omgeving.
We rijden In de avond rijden we naar met de trein naar Hiroshima waar we overnachten in Hotel Mystays Hiroshima Peace Park
Dinsdag 9 maart 2027
Bezoek aan Hiroshima & Miyajima – Geishawijk Gion
Bezoeken het indrukwekkende Vredespark en het Peace Memorial Museum, waar de A-Bomb Dome een blijvend symbool van vrede vormt. Geniet daarna van een lunch met de lokale specialiteit Hiroshima-okonomiyaki.
In de middag maak je een uitstap naar het eiland Miyajima met zijn beroemde rode torii-poort en het Itsukushima-heiligdom. Wandel door het sfeervolle dorpje of neem de kabelbaan naar de top van Mt. Misen voor een prachtig uitzicht.
Een dag vol geschiedenis, cultuur en natuur – een onvergetelijke combinatie.
In de avond nemen we de bullettrein van Kyoto, een rit van ruim twee uur.
Overnachting in het Miyako Hotel Kyoto Hachijo bij het station
Woensdag 10 maart 2027
Otsu –Kyoto
Op korte afstand van Kyoto ligt Otsu, aan het grootste meer van Japan, het Biwameer. Maken een ontspannen wandeling langs de boulevard en bezoek de indrukwekkende Miidera-tempel, bekend om zijn reusachtige bronzen bel.
Daarna ontdek je de eeuwenoude Enryaku-ji tempel op de berg Hiei, een UNESCO-werelderfgoed en een van de belangrijkste boeddhistische centra van Japan. Onderweg geniet je van het uitzicht over het Biwameer en de groene heuvels.
Daarna wandelen we langs de indrukwekkende Fushimi Inari-schrijn, beroemd om zijn duizenden rode torii-poorten.
In de avond verkennen we de Geishawijk Gion, waar we de traditionele sfeer van Kyoto ervaren.
Een rustige dag vol natuur en cultuur
Donderdag 11 maart 2027
Kyoto - Passeren Fuji - Hadano Vrije middag of Hiking Mt. Gongen – Mt. Koubou 7 km
Mount Fuji (富士山, Fujisan), met 3776 meter de hoogste berg van Japan, is een bijna perfect gevormde vulkaan die al eeuwenlang wordt vereerd. De actieve vulkaan, die voor het laatst uitbarstte in 1708, ligt op de grens van Yamanashi en Shizuoka en is bij helder weer zichtbaar vanuit Tokyo en Yokohama.
Mogelijk hebben we bij Shin-Fuji Station bij het passeren kans om foto's te maken en hopen op een heldere dag.
Optionele middagwandeling vanaf Hadano Station naar ons hotel
🌿 Wandeling Mt. Gongen – Mt. Koubou – Tsurumaki-Onsen

Een heerlijke natuurwandeling, ideaal als halve dagtocht of ontspannen afsluiting van een actieve reisdag. We starten aan de voet van Mt. Gongen (245 meter). De klim is ongeveer 150 meter hoog, maar nergens steil. Het pad slingert omhoog over een zacht glooiende kam en is goed begaanbaar. Perfect voor wandelaars van elk niveau. Misschien hebben nog geluk van wat restante van de bloeiende bomen.
Na een kwartiertje komen we aan op Mt. Koubou (235 meter), een open plek met picknicktafels waar je prachtig kunt uitrusten. Neem gerust een lunchpakket mee, want bij helder weer heb je hier een adembenemend uitzicht op de besneeuwde top van Mt. Fuji en de uitgestrekte Sagami-baai. Echt een plek om even stil te staan en te genieten van het moment.
Vanuit Mt. Koubou lopen we via Mt. Azuma geleidelijk naar beneden. De route voert door licht bebost terrein, met af en toe een doorkijkje over de vallei. Na een rustige afdaling bereiken we het gezellige Tsurumaki-Onsen Station, waar je (optioneel) kunt ontspannen in een van de lokale onsen – een heerlijk warm bad als afsluiter.
Vrijdag 12 maart 2027
Hakone
Vandaag vroeg op pad naar Hakone, onderdeel van het Fuji-Hakone-Izu Nationaal Park, op minder dan 100 km van Tokyo. Bekend om warmwaterbronnen, natuurpracht en uitzicht op Mount Fuji, is Hakone een populaire bestemming voor een korte ontsnapping uit Tokyo.
We rijden van Hadano naar Odawara Station en nemen daar de Hakone Tozan Trein. Deze 40 minuten durende rit klimt zigzaggend de bergen in, met adembenemende uitzichten, vooral in de lente (kersenbloesem) en herfst (rood-gele bladeren).
Vervolgens stappen we over op de Hakone Tozan Kabelbaan, een rit van 9 minuten met panoramisch uitzicht op de bergen, inclusief Mount Kami en Mt. Myojyogatake. Onderweg zijn er stops bij o.a. Hakone Gora Park en het Hakone Museum of Art.
Daarna nemen we de Hakone Ropeway naar Togendai aan Lake Ashi. De 30 minuten durende rit biedt spectaculaire vergezichten op Mount Fuji, Owakudani en het meer. Bij goed weer maken we een korte tussenstop.
Op Lake Ashi stappen we op de Hakone Sightseeing Cruise, die ons naar Moto-Hakone brengt. Bij helder weer heb je hier een prachtig uitzicht op Mount Fuji, weerspiegeld in het kalme water.
Vanaf Hakone-machi wandelen we 20-30 minuten naar Moto-Hakone, waar we het historische Hakone Checkpoint bezoeken, een reconstructie van een Edo-periode controlepost op de oude Tokaido-route.
Na dit bezoek nemen we de bus terug naar het station en reizen per trein terug naar Hadano.
Praktisch: Het wordt een volle dag, dus neem een kleine tas mee met wat eten en drinken.
zaterdag 13 maart 2027
Vlucht Tokyo - Nederland
Nieuw-Zeeland – IML-wandelingen en natuurschoon
| Let op nieuwe bagage regels van diverse vliegmaatschappijen Ruimbagage Maximale afmetingen (lengte + breedte + hoogte) per bagagestuk: 158 cm dat is inclusief wieltjes en handvaten |
|
Toeslag |
|
| 4 t/m 15 maart 2026 | Yatsushiro Japan wandelreis |
€ 3195,-* |
€ 660,-** |
* De prijs is afhankelijk van de prijs vliegticket (geschatte vliegticket juni 2025) van het uiteindelijke aantal deelnemers.
** Toeslag een persoonskamer als men speciaal om een 1 persoonskamer verzoekt.
Indien niet wordt men samen met iemand anders van hetzelfde geslacht in een kamer ingedeeld.
De aanbetaling voor deze reis is € 1500,-
Inbegrepen (afhankelijk van gekozen reis
- Vliegtickets Amsterdam - Kumamoto
- Vliegticket Tokyo - Amsterdam
- Tranfers Kumamoto - Yatsuhiro
- Bullettrein Kumamoto - Kyoto
- Bullettrein Kyoto - Tokio
- Rondwandelingen in Kyoto
- Entreegeld Kasteel en paleis Kummamoto
- Dag excursie Hanako
- Overnachtingen op 2 persoonskamers met ontbijt
- Inschrijfgelden en door de organisatie aangeboden recepties.
- Nederlandstalige begeleiding
- Donatie Asia Care Foundation, kinderhuis in Ubon en Jeugdproject Dom Som Laos
- 1 x Speciaal Poloshirt Japan (mits 3 maanden van te voren aangemeld)
Niet inbegrepen
- Lunch en diners
- Consumpties
- Eigen uitgaven
- Verzekeringen
Inschrijven
Aanmelden dient men door het invullen van het aanmeldformulier en een bedrag van minimaal € 1500,- over te maken op Bankrekening NL79 INGB 0003732710 t.a.v. M.H.Tromp te Drachten met vermelding Japan reis of combinatie naam van de reis.
Restant van de reissom dient 8 weken voor vertrek voldaan te zijn.




Nieuws
-
Nomaden, natuur en vriendschap
Wandelreis Mongolië 2026 – Ulaanbaatar & Terelj Walking Fes...
Lees meer -
Jurbarlus Litouwen en Vaasa Finland
Wandelreis Litouwen & Finland 2026 Jurbarkas & Vaasa – IML &...
Lees meer
Contact
TT-Wandelreizen.nl / Theo Trompp/a Sint Jansberg 67
9202 ED Drachten
+31495712072/+31652788806
info@tt-wandelreizen@+@nl verander @+@ in een punt








.jpg)
.jpg)
.jpg)